W dzisiejszym artykule poznasz bliżej zagadnienia związane z topical authority!

Topical authority – czym jest?

by Dziennikarz
30 grudnia 2020
Comments 0

Google dysponuje wieloma narzędziami i algorytmami, które umożliwiają sprawne wyszukiwanie stron zawierających określone słowa kluczowe. W pozycjonowaniu witryn istotną rolę odgrywa topical authority. Co kryje się pod tym pojęciem?

Topical authoritydefinicja

Struktura strony, brak plagiatu oraz interesujący content to podstawowe cechy uwzględniane przez Google podczas rankingu stron internetowych. Innym atrybutem jest treść bogata w specjalistyczną wiedzę. Czytelnicy cenią sobie artykuły oparte na profesjonalizmie, zawierające użyteczne informacje. Założeniem idei topical authority jest ranking tych stron internetowych, które gromadzą wartościowe treści, pisane najczęściej przez specjalistów danej dziedziny. Innymi słowy, powyższe zagadnienie odnosi się do witryn i portali, które ze względu na obecność wysokiej jakości tekstów, stanowią autorytet i znajdują się na pierwszej pozycji w wyszukiwarce.

Co zrobić, by strona zyskała status topical authority?

Topical authority może zyskać praktycznie każda strona internetowa lub blog pod warunkiem, że zawiera treść wysokiej jakości. Poniżej przedstawiamy wskazówki, dzięki którym Twoja strona zajmie odpowiednią pozycję w rankingu wyszukiwarki i będzie widoczna dla wielu użytkowników.

  • Podążaj tropem grupy docelowej – warto sprawdzić, jakie zagadnienie danej dziedziny jest najczęściej wyszukiwane przez internautów. Wobec tego na swojej stronie powinniśmy zamieszczać odpowiedzi na popularne pytania. W tym celu warto przeglądnąć fora internetowe lub posty na danych grupach na Facebooku. Ponadto zastanowić się nad najczęściej poruszanymi tam kwestiami.
  • Staraj się, by zamieszczane przez Ciebie artykuły zawierały wyczerpujące informacje – przykładowo, jeśli piszesz tekst na temat wysuszonej skóry, staraj się, by treść była bogata w jak najwięcej zagadnień – od przyczyn suchej skóry do sposobów pielęgnacji.
  • Stosuj linkowanie wewnętrzne – taki zabieg sprawi, że użytkownicy będą mogli poczytać znacznie więcej na dany temat.
  • Nie zapominaj o użyciu słów kluczowych – chcąc zyskać status topical authority, powinniśmy zadbać o to, by nasza strona zawierała odpowiednie frazy zgodne z jej tematyką. Słowa kluczowe powinny być zamieszczone naturalnie i nieużywane zbyt często. Przy stosowaniu fraz kluczowych pomocne jest narzędzie o nazwie Senuto.
  • Zostań specjalistą w wybranej dziedzinie – staraj się poszerzać wiedzę na temat zagadnień, które prezentujesz na swojej stronie lub blogu. Zadbaj również o to, by treść była zrozumiała. W tym celu warto wyjaśnić zbyt trudne pojęcia i podeprzeć niektóre kwestie konkretnymi przykładami.

Topical authority korzyści

Witryny, które zawierają treści wysokiej jakości, są bardziej widoczne dla użytkowników w wyszukiwarce. Tego typu strony mają znacznie większe grono odwiedzających. Dlatego jest to dobry sposób na skuteczną reklamę firmy i zysk.

Podsumowanie

Podsumowując, topical authority to idea, zgodnie z którą na ranking danej strony wpływa jej zawartość bogata w treść bazującą na specjalistycznej wiedzy. Obecność artykułów zawierających fachowe treści i wyczerpujące informacje. Zastosowanie odpowiednich słów kluczowych oraz skorzystanie z linkowania wewnętrznego to elementy, które cechują tego typu stronę. Wobec tego, jeśli chcesz, by Twój serwis szybko i łatwo zdobył popularność, skorzystaj z wyżej wymienionych wskazówek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *